Zelená škola

Interná smernica

ZELENÁ ŠKOLA

Pravidlá pre znižovanie ekologickej stopy školy

prerokovaná v Kolégiu Zelenej školy dňa .......................

Žiaci a zamestnanci školy sa zapájajú do obrábania pôdy – rýľujú, rozmiestňujú kompost, plejú burinu, sadia, sejú, polievajú, okopávajú a zberajú úrodu – zeleninu. Tiež sa starajú o bylinkovú špirálu. Rýľovanie a rozmiestňovanie kompostu sa robí na jar a na jeseň. Sadenie a siatie sa vykonáva na jar. Úroda sa zberá začiatkom leta a na jeseň. Pletie buriny a polievanie sa vykonáva priebežne a podľa potreby. Vykonávanie prác závisí od počasia.

V exteriéri sa staráme o rastliny v skalke a pri plote. Pravidelne ich zalievame, odstraňujeme burinu, okopávame. Práce sa vykonávajú priebežne a podľa potreby od jari do jesene.

Rastliny v interiéri sú umiestnené v triedach a na chodbách. O rastliny v triedach sa starajú žiaci a triedni učitelia. Pravidelne rastliny zalievajú vodou. Na jar ich štiepia, presádzajú          a prihnoja. Rastliny sa zalievajú 2x týždenne. Počas prázdnin a o rastliny stará pani upratovačka a pán školník.

Po výrobe vtáčích búdok a ich umiestnení v areáli školy žiaci a učitelia búdky kontrolujú, dopĺňajú krmivo podľa potreby. Kontrolujú a pozorujú tiež domček pre hmyz dva razy mesačne. Žiaci a učitelia chodia do lesa, pozorujú zmeny v ňom 2x mesačne. Čistia okolie Slovinského potoka 1x za dva mesiace a trávnatý areál oproti škole od odpadkov a nečistôt podľa potreby. Na lúkach zberajú rastliny, z ktorých vytvárajú herbár od jari do jesene.

• Špeciálna základná škola
    Ul. SNP 49, 053 42 Krompachy