Žiaci sa oboznámili s pojmom digitálna stopa a diskutovali o tom, aké informácie po sebe zanechávame pri používaní internetu, sociálnych sietí či online hier. Počas aktivity sa žiaci dozvedeli, prečo je dôležité chrániť svoje osobné údaje, fotografie, heslá. Prostredníctvom jednoduchých príkladov a rozhovorov si uvedomovali, že všetko, čo na internete zverejnia, môže zostať dostupné aj v budúcnosti. Aktivita prebiehala formou besedy a diskusie, pričom žiaci aktívne odpovedali na otázky a uvádzali vlastné skúsenosti z používania internetu. Cieľom bolo podporiť bezpečné digitálne návyky a rozvíjať mediálnu a digitálnu gramotnosť žiakov.
PaedDr. V. Kahanová, 27. 05. 2026
