Medzinárodný deň stromov - Deň stromov sa oslavuje od roku 1872. Slovensko patrí medzi najlesnatejšie krajiny v Európe a pýši sa tak až 41-% zalesnenosťou. Cieľom tohto dňa je podporiť záujem verejnosti o lesnícku problematiku, sprostredkovať jej históriu i súčasnosť, poslanie, význam a nenahraditeľnosť. Zámerom je, aby si ľudia uvedomili estetickú, psychologickú a hospodársku hodnotu stromov a podporili tak tento deň zasadením nového.
Aj my sme si tento deň pripomenuli a to výtvarnou súťažou na tému Najkrajší strom. Úlohou žiakov bolo nakresliť čo najkrajší strom, či už listnatý, ihličnatý, alebo podľa ich výberu. Súťaž sa im veľmi páčila a všetky práce boli odmenené sladkou odmenou.
Mgr. Lucia Galdunová, 10.11.2015

