Kyberšikana - šikanovanie pomocou informačných a komunikačných technológií, predovšetkým prostredníctvom internetu a mobilných telefónov
Dňa 6.4.2017 nás navštívila pracovníčka Slovenského národného strediska pre ľudské práva JUDr. Viktória Mižáková, ktorá všetkých žiakov oboznámila s témou KYBERŠIKANA. Žiakov oboznámila s pojmami ako je šikana a kyberšikana. Uviedla rozdiel medzi týmito pojmami. Taktiež uviedla aj množstvo príkladov, ako kyberšikana prebieha a čo je jej následkom.
Žiakov oboznámila aj so strediskom, v ktorom sa zaoberajú ľudskými právami – Slovenským národným strediskom pre ľudské práva. Opýtala sa žiakov či vedia aké sú ľudské práva, a potom niektoré aj opísala.
Žiakom sa prednáška veľmi páčila. Na záver všetci žiaci kreslili, ako vyzerá človek, keď je smutný, keď je šikanovaný. Práce žiakov boli vystavené na nástenke v priestoroch školy.
Mgr. Janka Koršňáková, 6.4.2017
