Keďže je obdobie karnevalov pripravili sme si pre žiakov karnevalovú zábavu spojenú s pohostením. Žiaci 1.A, 1.B a 4.A si pripravili karnevalové masky. Potom nasledovalo pečenie palaciniek, ktoré pre nich pripravili pani učiteľky spolu s asistentami. Žiaci mali možnosť naučiť sa ako sa pripravujú palacinky a potom ich aj ochutnať. Po pohostení nasledovala tanečná zábava na známe hity Smejka a Tanculienky, po nich súťaže spojené so sladkou odmenou v podobe cukríkov. Ako prvé si zmerali sily v tom, ktorý z nich skôr vtiahne do úst cukrík zavesený na niti. Potom nasledovala súťaž, pri ktorej bolo úlohou tancovať okolo stoličiek za zvuku hudby a keď hudba stíchla, tak si rýchlo posadali na stoličky, pričom postupne sa odoberala jedna stolička za druhou. Ďalej si zasúťažili chlapci v klikoch a dievčatá v stoji na jednej nohe. Následne bola súťaž s loptami, v ktorej boli žiaci rozdelení do dvoch skupín a ich úlohou bolo postupne si podávať lopty. Víťazi vo všetkých súťažiach dostali odmenu v podobe sladkého balíčka. Na záver sme si zatancovali „kačací tanec“, ktorý sa všetkým páčil.
PaedDr. Veronika Kahanová, Mgr. Anna Šimková, Mgr. Alena Lešková, 16.2.2023
