Mesiac október tradične patrí naším starým rodičom. V roku 1990 vyhlásila Organizácia Spojených národov mesiac október za Mesiac úcty k starším. Starší človek je predovšetkým skúsený človek. Svojimi životnými skúsenosťami a cennými radami môže obohatiť život rodiny a byť jej oporou a príkladom.
Aj my sme sa rozhodli, že si tento významný mesiac pripomenieme. Na znak úcty mladší žiaci si pripravili pre svojich starých rodičov riekanky, básničky, ktoré aj odprezentovali pred staršími žiakmi. Starší žiaci zase rozprávali o svojich starých rodičoch, zamýšľali sa nad tým, čo pre nich znamenajú, aké aktivity s nimi radi robia a na čo si najradšej spomínajú v súvislosti s časom stráveným s nimi. Zároveň zhotovili pozdravy pre svojich starých rodičov s venovaním ako prejav svojej vďaky a úcty.
Mgr. Darina Kandrová, Mgr. Janka Šumjaciová, Mgr. Martina Záhradníková a Mgr. Daniela Kandriková, 21.10.2022
