Aj v mesiaci apríl sme so žiakmi našej školy rozvíjali čitateľskú gramotnosť. Opäť sme sa začítali do príbehu o písmenkách. Tentokrát o písmenku D. Príbeh sa volal – Prečo sa písmenko D hanbilo. Žiaci si pri čítaní tohto príbehu zopakovali zásady slušného správania a pripomenuli, prečo je slušné správanie také dôležité. Po prečítaní sme spoločne riešili doplňujúce úlohy k textu. Najväčšiu radosť mali pri riešení úloh, pri ktorých rozlišovali písmená b a d. Práve tieto malé písmenká robia žiakom najčastejšie starosti. Žiaci boli veľmi aktívni a pozorní. Už teraz sa tešíme na ďalšiu aktivitu.
Mgr. Anna Šimková, 30.4.2019
