Dňa 2. októbra 2025 sa na našej škole konala prednáška zameraná na bezpečnosť na železnici a železničnom priecestí. S radosťou sme privítali zástupcov Železničnej polície a preventistku z Okresného riaditeľstva PZ v Spišskej Novej Vsi, ktorí sa s našimi žiakmi podelili o kľúčové informácie.
Hlavným zámerom podujatia bolo nielen šírenie osvety, ale predovšetkým vytvorenie bezpečného prostredia a zakorenenie základných pravidiel správania sa v blízkosti koľají. Žiaci boli poučení o rizikách spojených s nepozornosťou, dôležitosti ohľaduplnosti k ostatným cestujúcim a nutnosti striktne dodržiavať bezpečnostné pokyny. Osobitná pozornosť bola venovaná správnym postupom pri nastupovaní a vystupovaní z vlaku, ako aj udržiavaniu čistoty a poriadku v priestoroch stanice.
Veríme, že vďaka takýmto preventívnym aktivitám si naši žiaci osvoja zodpovedný prístup, čím spoločne prispejeme k bezpečnému a bezproblémovému cestovaniu v budúcnosti.
Mgr. Svetlana Dravecká, 02. 10. 2025
